OYUNCAK YAPARAK PARA KAZANMA

/

Her çocuğun en çok sevdiği bir oyuncağı vardır. Hepimizin unutamadığı küçükken oynamaktan zevk aldığı bir oyuncağı olmuştur. Bazılarımız bir bebekle bazılarımız arabayla oynamak zevk almışızdır. Oyuncaklarla oynarken hayallere dalıp gitmişizdir. İşte herkesin sevdiği oyuncaklar günümüzde de çok popüler. Çocuklar hala oyuncaklarla oynamaya devam ediyor. Eskilerin yalnızca bir iki oyuncak ile oynarken şimdiki çocuklar bir sürü oyuncak ile oynuyor.  Aileler çocuklarına kıyamadığı için çocuklarının istediği her oyuncağı durumu olmasa almaya çalışıyor. Oyuncak tüketiminin artmasıyla birlikte oyuncak firmalarındaki satışlarda artmıştır. Aileler artık çocuklarına plastikten yapılmış, kalitesiz, sağlıksız oyuncaklar almak istemediği için organik oyuncak yapan kişilerden satın alıyor. Hatta bazı aileler kendi çocuklarına oyuncaklarını kendileri yapıyor. İşte bu sebeple oyuncak yaparak para kazanma alanı ortaya çıkmış oluyor.


Günümüz ebeveynleri Çin de yapımı oyuncaklar yerine el yapımı oyuncakları tercih ediyor. Çocukların sağlığını düşünen anne babalar organik oyuncaklara yöneliyor. Eğer el beceriniz varsa biraz da ilginiz varsa evde oyuncak yaparak para kazanma şansını deneyebilirsiniz.

Oyuncak Yaparak Para Kazanmaya Nasıl Başlayabilirim?

İlk olarak kendinize yapacağını oyuncağın şeklini belirleyin. Oyuncak olarak bebek, araba, hayvan figürleri, topla vb. şeyler olabilir. Kendinize bir marka oluşturun ve oyuncak yapımına hızlıca başlayın.
Oyuncak yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz. Ek gelir olarak başladığınız bu iş birden geçim kaynağınız olabilir. Dışarıda çalışmanız gerekmeden oyuncak satışı yapabilirsiniz. El yapımı yapılan oyuncaklar organik olacağı için ucuz fiyatlara satmayacağınız için satış sayınıza göre yüksek miktarda paralar kazanabilirsiniz. Sattığınız oyuncakları daha kaliteli hale getirmek için güzel bir kutuda kargo yapabilirsiniz. 
Oyuncak yapma işine başlayacaksanız daima üretmeniz gerekir. Farklı modellerde oyuncaklar tüketicinin dikkatini çekecektir. Dönem dönem popüler olan çizgi film kahramanlarını da oyuncak modeli olarak seçebilirsiniz.
Oyuncak satışını nereden yapacağım diye düşünüyorsanız en basit ve en hızlı yol bir İnstagram sayfasıdır. İnstagramda açacağınız bu sayfada yaptığınız oyuncakların fotoğraflarını paylaşarak ve etiket yaparak daha fazla insana ulaşabilişiniz. Adınız duyuldukça satışlarınızda artacaktır. Düzenli bir kazanç elde etmek için başlarda çok çalışmanız gerektiğini unutmayın. Oyuncak yapımında kendinizi geliştirmek için veya oyuncak yapmayı bilmiyorsanız Youtube videolarından oyuncak yapımı videolarını izleyerek öğrenebilirsiniz.
Evde oyuncak yaparak para kazanmak için bazı malzemeler gerekir. Gerekli olan malzemeler yaptığınız oyuncağın içerine göre değişir. İster ahşaptan ister örgüden yaptığınız oyuncaklara göre malzemelerinizi belirleyebilirsiniz. Aklınıza oyuncak figürleri gelmiyorsa internetten araştırarak birçok oyuncak modeli bulabiliriniz. 
 

This div height required for the sticky sidebar