EVDE KINA PAKETLEME İLE PARA KAZANMA

/

İhtiyaçlar geçen her gün de artıyor. Ekonomik zorluklar sebebiyle tek maaşla geçinmek imkânsızlaştı. Artık herkes ek gelir sağlamak için ek iş arayışında. Tercih edilen ek işleri arasında paketleme işleri oldukça popüler bir yere sahiptir. Aile bütçesine katkı sağlamak için evde kına paketleme ile para kazanabilirsiniz. Paketleme işleri için düzenli ve titiz bir çalışma stiliniz olması gerekiyor. Kına paketleyerek aylık gelirlerinizi ikiye katlayarak geçim sıkıntınızı ortadan kaldırabilirsiniz.
Özellikle ev hanımları ve öğrenciler için kına paketleme işi çok iyi bir iş fırsatıdır. Kına paketleme işi zevkli ve eğlenceli bir iştir. Kına paketleme işinin nasıl yapıldığına, nereye başvurmanız gerektiğine yazımızda değineceğiz. Umarız sizin ek iş arayışına katkıda bulunabiliriz.

Kına Paketleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Evde kına paketleme işi için ilk olarak işveren firmalarla anlaşmanız gerekiyor. Firmaları internet üzerinden bulup, arayarak iletişime geçebilirsiniz. Firma ile anlaşma sağladığınız zaman bu işe kına paketleme işine başlamış oluyorsunuz. Anlaşmanızı oluştururken firma yetkilisi ile ödeme şekillerini, teslim tarihlerini konuşmayı unutmayın. Firma size gerekli tüm malzemeleri evinize kadar getirir. Evde kına paketleme işini yapmak için gereken şeffaf poşet, koli, karton kutu paketi, koli bandı, maket bıçağı, hassas terazidir. Firma yetkilisi size bu malzemeleri getirirken bir de işi nasıl yapmanız gerektiği hakkında kısa bir bilgi verecektir. Bu sayede paketleme yaparken pratik bir şekilde işinizi yapacaksınız.
Kınalar size çuvallar halinde gelir. Siz kınaları hassa terazide tartarak size verilen diğer malzeme şeffaf poşetlere yerleştiriyorsunuz. Şeffaf poşetlere yerleştirme işlemini bitirdikten sonra karton kutulara yerleştiriyorsunuz. Bu işi yaparken çok titiz olmalısınız.
Yaklaşık 1 hafta kadar sürede firma elinizdeki işleri teslim alır. Bitirmiş olduğunuz paketlemeleri firma yetkilisi sayarak teslim alır. 
Eğer yaşadığınız ilçede kına paketleme işi bulamazsanız, kargo ile eve işveren firmalara başvurmanızı öneririz.

Evde Kına Paketleme İle Ne Adar Kazanılır?

Evde kına paketleme ile aylık geçiminizi sağlamak mümkün. İşveren firmalar size haftalık, aylık olarak paket başına ödeme yapar. Paketlediğiniz kına başına 25 kuruş alırsınız. Günlük 100 TL - 150 TL arası para kazanmak için 200-400 civarı kına ambalajlamanız lazım. Ambalajladığınız paketlerler ayda 2500 – 3000 TL gibi bir rakam kazanabilirsiniz.
Bazı firmalar ödemelerini iş bitiminde yapar. Bazı firmalar ise anlaşmanıza göre aylık ya da haftalık öder. Ödemelerinizi havale ile alabilmek için firma ile anlaşmanızın başında belirtmelisiniz. 
 

This div height required for the sticky sidebar