Düşük Bütçeler için İş Fikirleri

/

Kefilsiz ve sorunsuz şekilde kart ve başvuru yapmak için buraya tıklyarak kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Düşük bütçeler için iş fikirleriTürkiye genelinde düşük gelirli birçok aile var. Asgari ücret ile geçim sıkıntısı yaşayanlar ek iş yapmaktan başka bir çıkış yolu bulamıyor. Ek iş yapmak isteyen bir yer de yeteri kadar sermayeleri olmadığı için bir iş girişiminde bulunma fikirleri başlamadan bitiyor. Dolayısıyla herkes ek iş yapmak istiyor fakat bütçeleri el vermiyor. Burada bilmeniz gereken konu düşük gelirli olsanız dahi çok cüzi rakamlarda birbirinden çeşitli iş fikirleri mevcuttur. Düşük bütçeler için iş fikirleri herkesin kolaylıkla girişimde bulunacağı bir alandır. Emekliler, öğrenciler, ev hanımları ve çalışırken ek iş yapmak isteyenler için düşük sermaye ile para kazanmanın yollarını neler yapabileceklerini araştırdık.  Yazımızın devamını okuyarak verdiğimiz iş fikirlerini inceleyebilirsiniz.
Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber yeni iş alanları da her sektörde ortaya çıkmaktadır. Tavsiyede bulunacağımız iş fikirlerini iyi değerlendirerek size en uygun hangisinin olduğunu seçebilirsiniz.

Evde Mantı Yaparak Para Kazanma

iş girişimine en kolay başlayacağınız bir iş olan evde mantı yaparak para kazanma daha çok ev hanımlarının tercihi olabilir. Evde mantı yaparak para kazanma hem maliyeti düşük hem de getirisi yüksek olan bir iştir. Mantı yapmak düşük bütçeler için iş fikirleri arasında başlarda gelir. Başka konularda eğitim almamış, becerisi yemeklerde ve özellikle mantı yapmada yüksek olan kadınlar için bu iş çok güzeldir. Böylece evlerine gelir getirerek katkı sağlayabilirler. Yaklaşık 1 kilo mantı 40 TL ediyor. Özellikle ev mantılarının alıcısı bir hayli fazla. Evde mantı yaparak para kazanmak için gereken tek maliyet mantı hazırlamak için giden maliyettir. Yaptığınız mantıları İnstagram sayfası veya İnternet Sitesi üzerinden satışa sunabilirsiniz.

Solucan Gübresi Üreterek Para Kazanın

Son zamanların popüler işi olan solucan gübresi üretmek herkesin rahatlıkla yapabileceği düşük bütçeler için iş fikridir. Bu işi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey üretim alanı bulmak. Alan bulmak isterseniz istediğiniz bir yerde kiralayacağınız bir alan bulabilirsiniz. Bu işte kazancınız daima artar. İleride kendi üretim tesisinizi açabilirsiniz. Solucan gübresi üreterek iki üç ayda düşük bütçeli sermayenizi 2 - 3 katına çıkarabilirsiniz.

Hediyelik yaparak para kazanma

El becerisi olan kişiler için hediyelik yaparak para kazanma düşük bütçeler için iş fikri olarak iyi bir başlangıçtır. Söz, kına, doğum günleri ve özel günler için hazırlayacağınız hediyelikler yaparak veya toptan satın alarak onları kendiniz satışa sunabilirsiniz. Hediyelik yaparak para kazanma işi yüksek maliyet gerektirmeden tapacağınız iş alanıdır. Düşük bütçe ile hediyelik yapmaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya hesapları (instagram, facebook)  açarak insanlara daha kolay ulaşabilirsiniz.
    
 

This div height required for the sticky sidebar