AMİGURUMİ YAPARAK PARA KAZANMA

/

Amigurumi  yaparak para kazanma, ek gelir ede etmek isteyen veya kendine para kazanma alanı yaratmak isteyen kişiler için evde amigurumi yaparak para kazanma ile amacınıza ulaşabilirsiniz. Son dönemlerin dikkat çeken işlerinden biri olan amigurumi örgüye ve tığ işlerine ilgisi, becerisi olan kişiler için çok uygundur. Yazımızda amigurumi ne olduğu, nasıl yapıldığı ve nasıl para kazanıldığı hakkında bilgilendirme yapacağız.

Amigurumi Nedir?

Amigurumi oyuncak örme sanatıdır. Kazak, atkı, hırka gibi eşyaların örgüden yapıldığını bilmeyen yoktur. Fakat örgüden oyuncak yapımı ok bilinen bir şey değildir. Son zamanlarda oyuncakların sağlıksız olması ile ilgili, ebeveynler çocuklarına oyuncak almakta zorlanıyor. amigurumi sanatı örgüden olduğu için tamamen organik bir oyuncaktır.
Japonca da ‘’ami’’ yani tığ anlamı ve ‘’nuigurumi’’ yani içi dolu oyuncak anlamına gelir.

Amigurumi nasıl yapılır?

Amigurumi için özel yünler kullanılır. Kullanılan ip yumuşaktır. Oyuncak örmek için 2,5-3 mm tığ, amigurumi yünü ve boncuk elyafa ihtiyacınız vardır. Amigurumi sanatından daha çok oyuncak bebekler yapılsa da dilediğiniz şekilde oyuncaklar satabilirsiniz. Oyun figürleri, hayvanlar, arabalar, çizgi film kahramanları gibi değişik biçimlerde oyuncaklar örerek üretime geçebilirsiniz. 
Örgü bilmeyenler amigurumi yapamaz diye bu işten vazgeçmesin. İnternetten çok sayıda videolarda amigurumi örgü öğreten videolar vardır. Bu videoları izleyerek ve yavaş yavaş deneyerek öğrenebilirsiniz. Amigurumi örgüsünü bitirdikten sonra süslemek için farklı malzemelerde tercih edebilirsiniz.
Evde amigurumi yaparak para kazanma ek gelir gibi görünse de zamanla hayatınızı rahat rahat devam ettirebileceğiniz gelir olmaya başlıyor. Öreceğiniz oyuncağı özenle ve temiz bir şekilde örmeniz ürünün satılmasını kolaylaştıracaktır. örgü oyuncaklarınızın farklı olmasını istiyorsanız olmayan figürleri satışa sunmanızda size fark katacaktır.

Amigurumi Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Son yılların popüler oyuncakları örgü bebekler örgü figürler eski oyuncakların önüne geçti. Amigurumi yaparak para kazanma için sosyal medya hesabı açarak veya kişisel hesabınızdan ördüğünüz örgü bebeklerini paylaşarak işe başlayabilir. Yaptığınız oyuncakları bazı mağazalarda satmak için sizden alabilir. Hediyelik eşya satan mağazalarla anlaşma yapmak işinizi daha da hızlandırır. Yaşadığınız yerlerdeki pazarlarda da satma imkânınız vardır. Amigurumi oyuncak fiyatları ucuz değildir. Bebek fiyatı yaptığınız kaliteye göre değişse de en az 60 TL’dir. 
Ürünlerin satışı en fazla instagramdan gerçekleşeceği kesin gibidir. Eğer bir e-ticaret siteniz yoksa instagram sizi müşterilere hızlı bir şekilde ulaştıracaktır. Böylece amigurumi ile aylık geçiminizi sağlayacak paranızı kazanmaya başlamış olursunuz.

This div height required for the sticky sidebar